کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری ۱۴۰۰ با تاکید رئیس کنفرانس بر نقش ویژه جامعه مدیریت فناوری و نوآوری برای حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان به صورت رسمی آغاز شد

1400-09-17 0
WhatsApp-Image-2021-12-08-at-10.15.52-AM.jpeg

پانزدهمین کنفرانس ملی و یازدهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری و نوآوری با سخنرانی ریاست کنفرانس، دکتر منوچهر منطقی به صورت رسمی آغاز شد. منوچهر منطقی پس از خوشامدگویی به مدعوین و حضار به منطق انتخاب موضوع کنفرانس در زمینه حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان به دلایلی همچون توجه ویژه عمده کشورها به دانش‌بنیان شدن و برنامه‌ریزی در آن جهت و مقایسه سالانه وضعیت کشورها در این زمینه توسط بانک جهانی پرداخت.
رئیس کنفرانس، ورود جدی ایران به حوزه اقتصاد دانش‌بنیان را به ۸ سال پیش نسبت داد و افزود اغلب تلاش‌ها در این خصوص متمرکز بر شرکت‌های کوچک و متوسط بوده که حدود ۱ درصد از اقتصاد کشور را تشکیل داده‌اند و لازم است این تلاش‌ها به کل اقتصاد تسری یابد. در این راستا در این دوره از کنفرانس تلاش شده است تا در بخش مقالات و سخنرانی‌ها به مسیرهایی که دنیا برای رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان ترسیم کرده و چالش‌هایی که با آن مواجه بوده پرداخته شود. پانل‌های تخصصی نیز به تجارب موفق و ناموفق صنایع مختلف کشور در مسیر حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان اختصاص داده شده است.
دکتر منطقی در ادامه به چالش‌های کلانی که کشور در مسیر دانش‌بنیان شدن با آن مواجه است اشاره نمود و این چالش‌ها را در سه توانمندی سرمایه‌گذاری؛ خلق محصول؛ و نوآوری فناورانه سازمانی که پیش‌نیاز کسب توانمندی دانش‌بنیانی و در نتیجه تنوع محصول و بازار، به روز رسانی فناوری، تحول دیجیتال و شبکه‌سازی جهانی هستند خلاصه نمود.
این سخنرانی با تاکید بر اهمیت نقش جامعه مدیریت فناوری و کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری در مسیر دانش‌بنیان شدن اقتصاد و لزوم توجه ویژه به تحول دیجیتال در ادوار بعدی کنفرانس خاتمه یافت.


ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند