نشست تخصصی
پیشرفت‌های بیوتکنولوژی ایران و تلاطم‌های محیطی
نشست تخصصی “پیشرفت‌های بیوتکنولوژی ایران و تلاطم‌های محیطی” با حضور 4 تن از اعضای پانل، دکتر عبدالحسین روح‌الامین، دکتر محمد عبده‌زاده، دکتر اکبر عبداللهی و دکتر هوشمند ایلکا و با ریاست هاله حامدی‌فر به عنوان دومین نشست از سری نشست‌های تخصصی، با طرح چندین سؤال کلیدی و بحث و تبادل نظر در خصوص صنعت بیوتکنولوژی و مسائل پیرامون آن در شرایط فعلی کشور برگزار شد.
دکتر عبده‌زاده، در پاسخ به سؤالات طرح‌شده در خصوص مشکلات و مسائل شرکت‌های دانش‌بنیان و نحوه چگونگی عبور آنها از این بحران و تأثیر تحریم‌های جدید در تولید دارو در کشور، به برخی از مشکلاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان با آن مواجه هستند، اشاره نمود و ضمن تاکید بر توان صنعت دارویی کشور، خاطر نشان کرد که علیرغم تحریم‌هایی که علیه کشور وجود دارد، صنعت زیست فناوری کشور توقف ننموده و به توفیقات خوبی نائل شده است.
دکتر عبداللهی، در پاسخ به سؤالات دکتر حامدی‌فر، در خصوص تضاد منافع ساختاری و کارکردی صحبت کرد و به ذکر موارد، دلایل و راهکارهای حل آنها پرداخت. ایشان در ادامه با ارائه توضیحی مختصر در خصوص سیاست طرح ژنریک در بخش دارو، به انتقاد از این سیاست پرداخت.
دکتر ایلکا نیز در این نشست به بیان مسائلی در خصوص واردات بالک، شامل تعرفه و تبعات واردات بالک در کشور، پرداخت و در خصوص میزان ارزش افزوده بالک در محصولات بیوتکنولوژی مطالبی را خاطرنشان کرد و در ادامه نیز به گام‌های ورود محصولات دارویی به بازار و موانع فعالیت شرکت‌های این حوزه پرداخت.
همچنین در صحبتی کوتاه با دکتر روح‌الامینی، ایشان مسائلی را در خصوص نقش نظارتی مجلس بر تحقق تولید در کشور از منظر محصولات بیوتکنولوژی طرح نمود.

http://www.conference.iramot.ir/wp-content/uploads/2020/12/پانل-تخصصی-2.jpg
https://2021.iramot.ir/wp-content/uploads/2019/10/MSRT-REV04-n.png

با ما در ارتباط باشید …

021-88615889
021-89780758
https://2021.iramot.ir/wp-content/uploads/2018/09/Logo-Site-FA-Rev00-1.png

دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری و نوآوری
https://2021.iramot.ir/wp-content/uploads/2018/09/ISC-Rev03.png