لزوم ایفای نقش شبکه مدیریت فناوری و نوآوری با راهبری انجمن و تدوین نقشه راه و مسیر در راستای تحکیم و توسعه روابط مبتنی بر دانش

1400-09-17 0
-و-چین.jpg

در نشست تخصصی همکاری های ایران و چین، متخصصینی از حوزه های دولتی و بخش خصوصی گرد هم آمده و با بررسی مسیر پیموده شده در زمینه همکاری های علمی، فناورانه و نوآورانه ایران و چین، به تبیین ظرفیت های اقتصادی و علمی این کشور پهناور، قدرتمند، با زمینه های نوآوری و دانش بنیانی بسیار پرداختند.

در ادامه صاحب نظران حاضر لزوم تدوین و پیاده سازی برنامه های عملیاتی جهت پیگیری همکاری های فناورانه، نوآوری و تجاری سازی ایده های نوآورانه در بازه زمانی کوتاه مدت و بلند مدت، جهت بهره برداری از فرصت های پیش آمده را از مهم ترین اولویت های پیش رو برشمردند.

در پایان، برنامه های انتقال فناوری و نوآوری از طریق تعریف پروژه های پژوهشی مشترک بین این دو کشور و نیز برنامه های موفق انتقال متخصصین، دانشجویان و فارغ التحصیلان به کشور چین، به عنوان تسهیل کننده انتقال فناوری بین ایران و چین توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشریح شد.
همچنین نقش انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران در زمینه بسترسازی، تسهیل گری و نیز شبکه سازی فعالین و ذی نفعان نوآوری و فناوری بسیار پررنگ و حائز اهمیت برشمرده شد.


ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند