نیازسنجی از سطح تقاضای جامعه و انطباق نیروی انسانی متبحر با سطح پیچیدگی محصول یعنی فناوری در خدمت جامعه

1400-09-20 0
-نسیم-توکل.jpg

دکتر نسیم توکل رییس هیات مدیره شرکت تجارت الکترونیک عرش گستر و مدیر عامل شرکت قطعه آزمون الکترونیک رسانا در بخش سخنرانی کلیدی روز دوم کنفرانس با موضوع “از خدمت به فناوری تا فناوری در خدمت” در خصوص تجربیات خود در شکل گیری و راه اندازی شرکتی دانش بنیان و فناور محور به همراه همسر خود صحبت کرد و چالش ها، موانع و راهکارهای جبران این موارد را بیان کرد. از جمله مسائلی که این شرکت سال ها با آن درگیر بود، ذهنیت عوامل و کادر شرکت در خصوص خلق و تولید محصولاتی فناور محور و با فناوری پیچیده بود. با توجه به اینکه نیازسنجی در جامعه انجام نشده بود این محصولات عملاً در سطح عموم بازاری پیدا نکرد. مساله بعدی این شرکت ساختار سازمانی آن بود با این توصیف که افراد به کار گرفته شده در سطوح مختلف سازمانی و جایگاه ها توان و تحصیلات مرتبط نداشتند و همگی در سطوحی بالاتر از آن چه مورد نیاز واقعی مجموعه بود قرار داشتند بنابراین با توجه به توان ذهنی بالای این نیروها، نمی توانستند ذهنیت خود را محدود و در سطح مورد نیاز جامعه انطباق دهند. با توجه به مسائل پیش آمده، یکی دیگر از چالش ها مشاور زدگی و به کارگیری مشاوران فراوان برای رفع این مباحث بود که در نهایت با بررسی های صورت گرفته، مدیران شرکت با تغییر ساختار سازمانی و نیازسنجی بازار و تغییر رویکردها توانستند یکی از بهترین ها شده و جایگاه واقعی خود را در صنایع الکترونیک پیدا کند.

عرش گستر در سال ۱۳۷۹ تأسیس و به مرور بر اساس نیاز بازار و توسعه اهداف و چشم انداز، مجموعه اعضای گروه با هدف تخصص گرایی و تمرکز بر شرح وظایف موجود به گروه اضافه شدند.
ماموریت این شرکت تسهیل گری و مدیریت زنجیره تامین است و چشم انداز آن تبدیل شدن به مرکز و پیشرو صنایع الکترونیک ایران است.

 


ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند